wtorek, 7 kwietnia 2015

Smoothie z ogórkiem i mietą

Jak tam u Was po świętach? Przejedzeni i z postanowieniem akcji "O"?
Wczoraj mimo, że pogoda nie rozpieszczała wybraliśmy się z dzieciakami i małżem na spacer. Mijało nas sporo biegaczy i kilku rolkarzy.  Stwierdziliśmy, że muszą mieć spore wyrzuty sumienia skoro wyszli przy takiej pogodzie się poruszać, ale też lepiej mieć wyrzuty sumienia z powodu pochłonięcia świątecznym pyszności i je wybiegać (wyrzuty sumienia się rozumie) niż mieć wyrzuty i je zajść :)
A jak tam Twoje sumienie?
Nie ma nic lepszego niż dać organizmowi złapać oddech i zrobić sobie mały detoks. Do tego świetnie nadają się owocowe koktajle i smoothie. Są lekkie, niskokaloryczne i pyyyyszne. Przy tym nie zalegają nam pół dnia w brzuchu. To przygotowane z ogórka i mięty jest wyjątkowo rześkie i świeże.
Składniki
Ogórek wężowy (długi)
Garść świeżej mięty
2 pomarańcze
6 dużych kostek lodu

Do dekoracji:
Plasterki pomarańczy, listki mięty
Sposób przygotowania
Ogórki myjemy i kroimy razem ze skórką. Miętę myjemy. Pomarańcze myjemy i odcinamy skórki. Kroimy na mniejsze kawałki. Ogórki, pomarańcze i miętę umieszczamy w dzbanku miksera i miksujemy na gładki koktajl. Lód zawijamy w czystą ściereczkę kruszymy na mniejsze kawałki. Dodajemy do koktajlu i miksujemy jeszcze chwilę, aby dobrze się rozdrobnił. Serwujemy zaraz po przygotowaniu dekorując plasterkiem pomarańczy i listkami mięty.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

Printfriendly